Katma Değerli Üretim ve İhracatın Geliştirilmesine Yönelik Teknik Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), 2024 yılı bütçesinden finanse edilmek üzere kamu kurum ve kuruluşları ile kar amacı güden kurum ve kuruluşlar için “2024 yılı Katma Değerli Üretim ve İhracatın Geliştirilmesine Yönelik Teknik Destek Programını” 01/03/2024 tarihi itibariyle başvuruya açmıştır.

Bu program kapsamında Ajansımız tarafından 2024-2026 yıllarında uygulanan Katma Değerli Üretim ve İhracat Sonuç Odaklı Programının genel ve özel amaçlarına doğrudan katkı sağlayacak alanlarda sunulacak başvurular desteklenebilecektir. Bu doğrultuda projelerin aşağıda belirtilen önceliklerden en az biriyle doğrudan ilgili olması gerekmektedir.

Öncelik-1: Bölge işletmelerinin ihracat kapasitelerinin artırılması, ihracat faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve artırılması

Öncelik-2: Küresel ölçekte rekabetçilik için yüksek katma değerli üretimin geliştirilmesi

Öncelik-3: İşletmelerin yeşil ve çağdaş teknolojilere dönüşümlerinin hızlandırılarak kaynak verimliliğine yönelik uygulamaların yaygınlaştırılması

Bu çerçevede program ile ilgili paydaşların bilgilendirilmesi ve örnek proje hazırlığı konusunda destek olmak amacı ile 22 Mart 2024 Cuma Günü Saat 10.00’da çevrim içi Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecektir.

Toplantıya katılmak için kayıt yapılması gerekmektedir.

Kayıt için tıklayınız. 

Program ile ilgili sorularınızı kdb@oka.org.tr adresine iletebilir veya 0 362 431 24 00 nolu telefondan Ajansımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..