Oğuzlar’da Turizme Yönelik Kurumsal Kapasite Artırılacak

Ajansımızın Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen “Oğuzlar Belediyesi Turizm Çalışanlarını Eğitiyor” başlıklı proje kapsamında mesleki eğitimler başladı.

Altınkoz Sosyal Tesisleri’nde görevli 20 personele yönelik uygulanan eğitim ile mutfak personellerine Mutfak Yönetimi ve Satın Alma, Menü Hazırlama ve Planlama, Pişirme Teknikleri, Gıda Hijyeni ve Güvenliği başlıklarında eğitim verilirken servis çalışanlarına ise Verimlilik, Misafir Etkileşimi, Genel Servis Standartları, Servise Hazırlık, İstasyon Hazırlığı Standartları, Servis Kuralları, Servis Görev Dağılımı ve Yönetimi, Müşteriye Ulaşma Süreleri eğitimleri veriliyor.

Turizm Potansiyeli Yükseliyor

Çorum merkeze 56 km mesafede olan Oğuzlar ilçesi, Obruk Barajı’nın yapımından sonra, il içinden ve dışından ziyaretçi akınına uğruyor. 2012 yılında inşa edilen Altınkoz Sosyal Tesisleri, Oğuzlar Belediyesi tarafından işletiliyor. Tesis, çoğunluğu yaz aylarında olmak üzere yılda yaklaşık 500 bin ziyaretçi ağırlıyor. OKA Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Teknik Destek Programı kapsamında uygulanan proje ile ilçede turizme yönelik kurumsal kapasitenin artırılması hedefleniyor.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..