Salıpazarı İlçesinde Turizme Yönelik Proje Geliştirme Atölyesi Düzenlendi

Ajansımız 2024 Yılı Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Teknik Destek ve Fizibilite Desteği Programları kapsamında başvuru sürecini başlattı. Bu kapsamda; proje döngü yönetimi hakkında turizm sektörü paydaşlarını eğitmek, 2024 yılı çalışma programı hakkında kurumsal paydaşları bilgilendirmek, turizme yönelik ulusal stratejiler ve öncelikler hakkında paydaşları bilgilendirmek, turizm sektörüne yönelik ulusal, ajans ve dış kaynaklı çağrılara yönelik proje hazırlama kapasitesini geliştirmek amacı ile proje geliştirme atölye çalışmaları düzenlenecek.

İlk proje geliştirme atölyesi Samsun'un Salıpazarı ilçesinde Yerel Eylem Grubu Derneği ile iş birliği ile 30 Mayıs'ta Salıpazarı Gençlik Merkezi Eğitim Salonunda düzenlendi. Atölye çalışmasına, Salıpazarı Yerel Eylem Grubu Derneği, Salıpazarı Kaymakamlığı, Salıpazarı Belediyesi, Salıpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ayvacık Belediye Başkanlığı ve Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje personeli katıldı.

Atölye çalışmasında ilk olarak, turizm sektörü bilgi sunumu ve proje döngüsü sunumları gerçekleştirildi. İkinci bölümde ise ‘Salıpazarı İlçesinde Doğa Turizminin Geliştirilmesi için Kurumsal Kapasite Oluşturulması’ başlıklı teknik destek projesi ve tabiat anıtı olarak ilan edilen ‘Çalkaya Takım Şelalelerinin Doğa Turizmine Kazandırılması’ başlıklı fizibilite projesi taslakları üzerinde çalışıldı.

Atölye çalışmalarına başvurular devam ediyor. Atölye çalışmaları ile ilgili sorular marka@oka.org.tr adresine iletilebilir veya 03624312400 nolu telefondan Ajansımıza ulaşılabilir.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..