Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu “Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri” Buluşması Düzenlendi

Samsun Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) Toplantısı kapsamındaki Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Buluşması, 23 Mayıs’ta OKA ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Buluşması’na, Samsun Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreter V. Mehlika Dicle, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, KOSGEB İl Müdürü Nebahat Livaoğlu ile sanayi, ticaret ve üniversite kesiminden önemli isimler katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanı Tekin Varlık, “Arge ve Tasarım Merkezleri” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Tekin, merkezlerin kurulum süreçleri, ilin sanayi ve teknolojisine ilişkin politika ve stratejilerin belirlenmesi ve çalışmalarına ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantıda ajansımızın, 2022 Yılı Katma Değerli Üretim ve İhracatın Geliştirilmesi Teknik Destek Programı kapsamında sağlanan Danışmanlık Desteği sonucunda Samsun’a 5’inci Ar-Ge Merkezi olarak kazandırılan MC Filtre Ar-Ge Merkezi deneyimine ilişkin Prof. Dr. Naci Kurgan ile MC Filtre Arge ve Planlama Müdürü Tamer Can Kurt tarafından da bilgilendirme yapıldı.

Toplantı sonrasında MC Filtre Ar-Ge Merkezi ziyaret edildi.

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..