Avrupa Birliği Gençlik Politikası (2019-2027) önceliklerinden Yakala, Birleştir ve Güçlendir, genç insanların yenilikçilik, kalite ve farkındalıklarını gençlik çalışmaları ile güçlendirmeyi hedeflemektedir. 

MINDtheGaps Projesi bu stratejik amaca katkı sağlamak amacıyla, 15-18 yaş aralığındaki devlet koruması altındaki genç insanların yenilikçi eğitimler ile (Sosyal Medya Okuryazarlığı kapsamında, medya edebiyatı, kritik düşünebilme yetkinliği) bilgi ve işbirliği düzeylerini geliştirebilmeyi, medya okuryazarlığı ile sosyal içerme ve sosyal bütünleşmeyi sağlamayı, ortak dijital medya platformlarında değerler oluşturabilmeyi amaçlamaktadır. Proje ayrıca bu amaç doğrultusunda oluşturacağı gençlik medya okuryazarlığı uygulamalı el kitabı, açık eğitim kaynakları, değerlendirme/ölçme dokümanları gibi çıktıları eğitim kurumlarında araçlara dönüştürme modeli üzerinde çalışacaktır.

Ajansımız OKA, Proje Lideri Porto Üniversitesi (UPORTO/CIIE) ile Portekiz’den APLOAD Firması, Bulgaristan’dan Know & Can Association, Norveç’ten Inland Norway University of Applied Sciences (INN University) ile birlikte projenin ortaklığını yürütmektedir. OKA projede yaygınlaştırma faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumludur.

Proje hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilir, sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

MINDtheGaps Web Sitesi: http://digitaliteracy.eu/mindthegaps/

Facebook:  @mindthegapsproject

Instagram: @mindthegapsproject

Twitter: mindthegaps_p

  • E - Posta Listemize Katılın !
  • Orta Karadeniz’e dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..